Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W roku szkolnym uczniowie klasy 3c i 2d z wychowawczyniami Iwoną Uliczką i Ewą Łysiak-Tupalską realizowali projekt edukacyjny Lekcje z klasą. Lekcje z klasą to projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci, który jest realizowany w oparciu o scenariusze zajęć. Były to zajęcia ukierunkowane na rozwijanie kompetencji społecznych u uczniów (emocje, relacje, kreatywne rozwiązywanie problemów). Zajęcia miały za zadanie rozbudzić u dzieci ciekawość, która wzmaga chęć do poznawania inspirującego świata nauki i odkrywania własnych pasji.
Uczniowie klasy 2d i 3c realizowali projekt Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż? Poznali prawa, panujące w naturze oraz przekonali się, jaki wpływ ma na nią człowiek. Prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, wyciągali wnioski. Poznając wiele gatunków roślin i zwierząt przekonali się, dlaczego warto szanować przyrodę. Za zaangażowanie uczniowie otrzymali indeksy, służące do notowania postępów w projekcie. A na zakończenie certyfikat oraz dyplom.

Share This
Skip to content