Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Uczniowie z klas 3a i 3c, wraz z wychowawczyniami Agnieszką Chwalińską i Iwoną Uliczką, 4 czerwca wyruszyli na pieszą wycieczkę do Sielinka. Pogoda i frekwencja dopisały, a trasa niby znana, ale z perspektywy pieszego jakby inna i jakby ciekawsza.
Wspólny marsz, a właściwie spacer stał się więc kolejną okazją do tropienia i odkrywania urody naszej najbliższej okolicy. Rosnące na polu maki czy przydrożne drzewa i kamienie nadawały się za to świetnie na pamiątkowe zdjęcia.
Humor dopisywał, świeciło ciepłe słońce, pachniała świeżo skoszona trawa… Na miejscu czekały i inne atrakcje. Najpierw oczywiście plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu, a potem rozgrywki piłki nożnej na prawdziwym boisku. W przerwie obowiązkowo piknik – lody, hot-dogi, popcorn i cała reszta smakołyków. Później – zwiedzanie urokliwej kapliczki i kolorowej papugarni. Na koniec jeszcze coś dla chętnych – rozgrywki szachowe pod chmurką.
W drodze powrotnej nadal świeciło słońce i mimo, że nogi troszkę bolały, fajnie było ten czas spędzić razem!

Share This
Skip to content