Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Wierzymy, że wszyscy młodzi ludzie powinni dorastać w poczuciu własnej wartości i akceptacji własnego ciała. Dlatego od 12 do 30 kwietnia podczas godzin wychowawczych w klasach IV do VII, zostały przeprowadzone, przez pedagogów szkolnych, zajęcia na temat samooceny oraz pewności siebie, w ramach projektu Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny.

Warsztaty pokazały, jak społeczeństwo oraz media profesjonalne i społecznościowe promują nierzeczywisty “ideał” piękna. Zaproponowano strategię ochrony przed taką presją, budując jednocześnie w młodych ludziach akceptację własnego ciała. Jest to bardzo ważne ponieważ wyniki badań pokazują, że niezadowolenie z własnego wyglądu i związane z tym lęki uniemożliwiają polskim nastolatkom akceptację siebie. Wpływa to negatywnie na ich zdrowie, relacje z rówieśnikami, efekty w nauce i wybory życiowe.

U podstaw programu leży wizja piękna jako źródła pewności siebie, a nie negatywnych emocji. Celem spotkań było podniesienie pewności siebie nastolatków ponieważ jesteśmy przekonani, że wszyscy młodzi ludzie zasługują na to, żeby w pełni móc rozwijać swój potencjał. Jednak niska samoocena własnego ciała i lęk dotyczący wizerunku często powstrzymują nastolatków przed uwolnieniem w pełni ich potencjału, wpływając na ich zdrowie, relacje a nawet wyniki w nauce. Naszym celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w budowaniu pozytywnej samooceny oraz przekonania o własnej wartości – rozumianej jako pewność siebie i swoich umiejętności. Chcemy, aby młode pokolenie rozwijało swój potencjał w poczuciu akceptacji swojego ciała i wysokiej samooceny.

Fotorelacja:

Share This
Skip to content