Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, organizowany przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.
Cytując Wisławę Szymborską, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, byłoby wspaniale, gdyby wszyscy chcieli czytać. Jednak od dłuższego czasu obserwuje się znaczny spadek zainteresowania czytelnictwem. W dzisiejszych czasach czytanie książek staje się coraz mniej popularną formą spędzania wolnego czasu. Dzieci na całym świecie chętniej korzystają z komputera, telefonu czy telewizora. Nie mają potrzeby, ani chęci sięgania po książki.
Ale dzięki różnego rodzaju akcjom i projektom czytelniczym uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły, pięknie promują czytelnictwo wśród naszej szkolnej i lokalnej społeczności. Fotografując się z ulubioną lub aktualnie czytaną książką, dały wspaniały dowód na to, że książka to świetny sposób na relaks, fajną zabawę i dobrze spędzony czas, w miłym towarzystwie bohaterów książki.

“Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając…”

Cornelia Funke

Czytajmy codziennie, nie tylko od święta…

 

Share This
Skip to content