Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

18.03 i 19.03 uczniowie klasy 3c zamienili się rolami i wystąpili w roli nauczycieli dzieląc się swoimi wiadomościami i umiejętnościami z młodszymi kolegami z klas zerowych oraz z kolegami z 3a. Marysia i Kuba zaprezentowali możliwości robotów Dasha i Dota. Dzieci miały możliwość sterowania robotami, nagrywania swojego głosu, poznania podstawowych aplikacji za pomocą których można programować roboty. Uczniowie klasy 3c uczą się programowania Dasha i Dota podczas zajęć kreatywnych.

Dash to najprawdziwszy robot. Porusza się, tańczy, śpiewa, mówi swoim głosem lub odgrywa dowolnie wgrany głos. Dash posiada liczne sensory, dzięki którym słyszy, reaguje na przeszkody i wykryje swojego kumpla Dota.
Dot to młodszy kumpel Dasha. Choć nie potrafi się poruszać, ale mówi, zmienia kolorki, mruga okiem. Dot posiada liczne sensory, dzięki którym słyszy, wyczuje zmianę jego pozycji, zareaguje na potrząsanie i podrzucanie nim.

Share This
Skip to content