Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W ramach innowacji pedagogicznej „Oto moje miasto Opalenica, moja Gmina, mój Powiat” uczniowie kl. 2 d i 2 e z wychowawczyniami Ewą Łysiak- Tupalską i Marią Skiba zrealizowali kolejne zadanie.
Głównym celem innowacji jest rozwijanie poczucia tożsamości narodowej poprzez rozwój tożsamości regionalnej. W młodszym wieku szkolnym niezbędnym elementem rozwoju dzieci jest przynależność do miejsca, poznanie swojej „małej ojczyzny”.
Celem zadania, które zrealizowali uczniowie było pokazanie wyjątkowych miejsc w Gminie Opalenica.
Do ciekawych miejsc w Opalenicy uczniowie kl. 2d i 2e zaliczyli: Skatepark, hotel Remes, budynek Szkoły Podstawowej przy ul. Farnej, Skwer przy ul. Wyzwolenia- drewniane rzeźby, Kościół św. Mateusza, Plebania przy Kościele św. Mateusza, budynek Ochotniczej Straży Pożarnej, Cukrownia, Pomnik Walk i Męczeństwa, Kapliczkę leśną, Siedzibę Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, CKiB, Stadion w Opalenicy, replikę Motocykla Lech, budynek Urzędu Miejskiego, place zabaw.
Z kolei do ciekawych miejsc w Gminie Opalenica uczniowie zaliczyli: Pałac w Porażynie, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Sielinku, Kościół św. Katarzyny w Dakowach Mokrych, Dakowski Dwór, drogę rowerową w Urbanowie, Górki piaskowe oraz Batmanówka w Kopankach, mural w Sielinku.
Miejsca znane i mniej znane są warte poznania i odwiedzenia. Można przytoczyć przysłowie- Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji zadania.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i do wycieczki do ciekawych miejsc w Gminie Opalenica.

Share This
Skip to content