Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Bręk- Świtalską w miesiącu lutym podczas nauki na odległość realizowali na godzinach wychowawczych projekt edukacyjny
,,Poznajemy wielkich Wielkopolan”. Klasa sama wybrała ten miesiąc na realizację takich zadań , ponieważ dla Wielkopolan ma on szczególne znaczenie, gdyż 16 .02. 1919r. zostało z sukcesem zakończone Powstanie Wielkopolskie.

Uczniowie postanowili włączyć się zdalnie w uroczystości odsłonięcia pomnika przed siedzibą CKiB w Opalenicy noszącej imię Powstańców Wielkopolskich i uczcić to wydarzenie realizując dwutygodniowy projekt historyczny, w ramach którego uczyli się ciekawych faktów o historii naszego regionu, brali udział w quizach i rozwiązywali różne zadania, szukali informacji na temat Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, głównych postaci i wydarzeń z tym związanych.

Ponadto dotarli do informacji dotyczących życia, twórczości i osiągnięć sławnych, zasłużonych postaci dla ,,naszej małej ojczyzny”.
Dzięki temu projektowi wśród uczniów wzrosło zainteresowanie dziejami lokalnymi, umacniającymi wieź z Opalenicą. Oprócz przeżyć estetycznych, wychowankowie rozwijali zdolności i umiejętności myślenia twórczego oraz swoją ciekawość poznawczą.

Zwieńczeniem projektu była wykonana prezentacja o sławnych WIELKOPOLANACH- OPALENICZANACH.
Zapraszamy do jej obejrzenia i chwili refleksji.

Prezentacja – Zasłużeni Wielkopolanie opaleniczanie

Share This
Skip to content