Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Każdy z nas poszukuje pasji i coraz więcej osób odkrywa, że aktywność fizyczna, trening i sport także może do nich należeć. Takie właśnie nietypowe zamiłowania sportowe – jiu-jitsu wybrali sobie uczniowie naszej szkoły- bracia-Kacper- kl. 7b i Nikodem 6f . Dla nich 9 -letnie treningi nie są nudne, żmudne, męczące, ale dają wiele przyjemności i energii życiowej. Po zmaganiach treningowych i letnich obozach nadszedł czas na upragnione zwycięstwa.
W niedzielę, 06 grudnia 2020r. chłopcy sprawili podczas turnieju miłą niespodziankę, jednocześnie niesamowity mikołajkowy prezent.
Turniej był organizowany przez miejscowy klub Valiant Gold Team. Są to największe zawody dla dzieci w Polsce, liczba zgłoszeń wynosiła 750. Przyjechały kluby nie tylko z całej Polski, ale również z Irlandii oraz Czech. Dlatego duma rozpiera nas jeszcze mocniej, ponieważ Nikodem zdobył Mistrza Polski w brazylijskim Jiu Jitsu -brazylijskim sporcie walki wywodzącym się z ju-jitsu, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze, a Kacper stał się właścicielem brązowego medalu.
Podczas zawodów odbyła się też zbiórka karmy dla zwierząt oraz turniej dla dorosłych pod nazwą Animal Cup, w którym wzięło udział 80 zawodników.
Chłopcom oraz ich rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej aktywności fizycznej.

Share This
Skip to content