Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Co roku obchodom Święta Szkoły towarzyszyła uroczysta akademia, życzenia, gratulacje, programy artystyczne, liczne grono gości. W tym roku, przestrzegając zaleceń związanych z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa, musieliśmy zmienić nasze zwyczaje i plany.
Tegoroczne zdalne obchody Święta Szkoły były również niezwykłe i kreatywne. Każdy znalazł coś inspirującego.
A co się w tym dniu działo? Przypomnieliśmy sobie losy Andrzeja i Władysława Niegolewskich, analizowaliśmy wiersz M. Konopnickiej “Somosierra”, śpiewaliśmy hymn szkoły. Ponadto uczniowie  przygotowali liczne prezentacje, plakaty,  prace plastyczno – polonistyczno – historyczne. Nie zabrakło życzeń, bukietów kwiatów, krzyżówek, wykreślanek, wierszy, portretów Patronów, budynku szkoły w grze MINECRAFT . Cały edukacyjny dzień poświęcony był tematyce NASZEJ SZKOŁY. Dzieci w pracach plastycznych ukazały marzenia dotyczące przyszłości naszej szkoły.
Poniżej fotogaleria z edukacyjnych działań 🙂

 

 

Share This
Skip to content