Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Badania naukowe udowadniają pozytywny wpływ zabawy na rozwój każdego dziecka. Wywołuje ona uczucie radości i zadowolenia, pozwala na zdobywanie wiedzy, rozbudza myślenie, rozwija wyobraźnię, wyzwala aktywność, uspokaja, odpręża, zmniejsza napięcie emocjonalne, uczy współdziałania w grupie, a także rozwija sprawność manualną.

W październiku b/r uczniowie naszej szkoły uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez pedagogów, psychologa i logopedę oprócz żmudnych ćwiczeń, rozmów i nauki, świetnie się bawili. Podczas zajęć logopedycznych dzieci przygotowywały plakaty z figlarnymi głoskami, które na co dzień sprawiają im nie mały kłopot. W trakcie zajęć pedagogicznych malowały jesienne pejzaże, tworzyły prace związane z jesienią, wykorzystując różne materiały. Uczyły się kategoryzowania, usprawniały motorykę małą i precyzyjne ruchy rąk. Dużą radość sprawiały im też zajęcia przy tablicach multimedialnych. Z psychologiem podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne przekonywały się, że każdy z nich jest wyjątkowy i ma wielkie pokłady możliwości, a empatia to bardzo ważna cecha. We wszystkich grupach panowała wesoła i twórcza atmosfera. Dzieci stworzyły piękne prace, które będą stanowić pomoc dydaktyczną, ale również będą ozdobą naszych gabinetów.

Zespół PPP

 

Share This
Skip to content