Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Corocznie 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt . Jest to dzień, w którym wspominamy postać św. Franciszka z Asyżu -patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty.
Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Obchody mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.
Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.
Październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o zwierzętach.
Październikowe akcje są ważne, ale pamiętajmy, żeby kochać zwierzaki cały rok.
Każdy z Nas może uczynić wiele dobra dla zwierząt (wesprzeć organizacje, zaadoptować psa/kota). Jest wiele sposobów na okazanie miłości zwierzętom. Od nas zależy, czy podejmiemy to działanie .
W naszej szkole rozpoczynamy akcję zbierania karmy dla zwierząt od 06 do 16 października 2020r.
Wszystkie dary przekażemy za pośrednictwem naszej Szkoły Schronisku w Posadówku koło Lwówka.
Serdecznie prosimy o udział w tej akcji. Koordynatorem akcji jest Ewa Łysiak-Tupalska. Los zwierząt nikomu nie powinien być obojętny.

 

Share This
Skip to content