Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci, jak co roku we wrześniu realizujemy zadania związane z bezpieczeństwem w szkole, wokół niej oraz na drodze.
Staramy się uświadomić dzieciom grożące im niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ich najbliższym otoczeniu. Bardzo ważne jest zapoznanie wychowanków ze sposobem radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub bezpieczeństwu i oczywiście, jak tych zagrożeń unikać.
Warto wówczas wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności bezpiecznego postępowania w szkole i poza nią. W związku z tym nasza świetlica podjęła działania realizując program o bezpieczeństwie.
Nasi podopieczni poznali i utrwalili zasady bezpieczeństwa i higieny (COVID -19). Na zajęciach przypomnieliśmy sobie znaki drogowe oraz działania sygnalizacji świetlnej. Poprzez rozmowę dzieci poznały i utrwaliły sobie numery ważnych telefonów: (policja, pogotowie ratunkowe, straż pożarna).
Podsumowaniem zdobytych i utrwalonych wiadomości było wykonanie znaków drogowych oraz kolorowanie obrazków na temat bezpiecznych zachowań podczas codziennych zajęć. Wspólnie została wykonana gazetka pt. „Bądź bezpieczny na drodze i w domu”.

Share This
Skip to content