Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Tradycją naszej szkoły jest coroczny udział podopiecznych w konkursie promującym ekologię (OZE) i zdobywanie zaszczytnych miejsc. Tak też było i w tym roku, gdyż Ida Mądra, dzisiejsza już absolwentka zajęła I Miejsce wśród nadesłanych prac w kategorii klas VII – VIII w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym ,,Cztery Pory Roku”. Kapituła konkursów 14 lipca 2020 r. dokonała wyboru najlepszych prac i wyróżnień. Na podstawie propozycji Kapituły, Zarząd Województwa Wielkopolskiego w dniu 30 lipca 2020r. przyznał pięć: I, II i III miejsc oraz wyróżnień. Wśród nich znalazła się Ida. To wielka satysfakcja, ogromna duma i piękne nagrody. Gratulujemy!!

Konkurs miał na celu promowanie wśród uczniów szkół podstawowych odnawialnych źródeł energii związanych z czterema porami roku, edukacji ekologicznej oraz uświadomienie potrzeby zmiany nawyków, poprzez wprowadzenie w życie zasad racjonalnego gospodarowania energią w gospodarstwie domowym, szkole i miejscu pracy, a także przedstawienie korzyści wynikających ze stosowania odnawialnych źródeł energii.

Podsumowanie dziewiątej edycji Wielkopolskich Dni Energii oraz wręczenie nagród, na które wraz ze zwyciężczynią zaproszona została p. dyrektor szkoły Grażyna Szulc odbyło się 23 września 2020r. vis a vis siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na terenie Collegium Iuridicum Novum w Poznaniu. Cieszy nas fakt, iż szkoła otrzymała z rąk Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Krzysztofa Grabowskiego nagrodę pieniężną dla naszej szkoły w wysokości 1500 zł, a wyróżniona uczennica wartościową nagrodę rzeczową w postaci roweru.
Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Idy.
Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Maria Wolska, której również gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Gratulujemy!!!
Poniżej galeria zdjęć

Share This
Skip to content