Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Pandemia sprawiła, że od godziny 8:00, co godzinę  odbywały się w sali gimnastycznej mniej radosne uroczystości pożegnania absolwentów klas VIII.  Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju miała ona bardzo skromny charakter. Z zachowaniem reżimu sanitarnego zebrali się uczniowie klas ósmych, by w niestereotypowy sposób zakończyć naukę w murach naszej szkoły. W tej szczególnej chwili towarzyszyli im: dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy klas a także  przedstawiciele Rady Rodziców: pani Agnieszka  Dymarczyk-Szwajorek – przewodnicząca i pani Iwona Woźna. Uroczystość rozpoczęła się ceremonią ślubowania i  przekazania sztandaru szkoły młodszym koleżankom i kolegom.

Dyrektor Szkoły Grażyna Szulc w swym przemówieniu podkreśliła, że był to rok szczególny, pełen wyzwań, nauki na odległość. Podsumowała osiągnięcia naszych wychowanków, złożyła serdeczne podziękowania i gratulacje.

Nagrodę Burmistrza  za wybitne osiągnięcia, najwyższe wyniki w nauce śr. 6,00 i wzorowe zachowanie otrzymały Agata Modzelewska i Malwina Kaczmarek z  kl. 8a .

Pani Dyrektor Szkoły Grażyna Szulc uhonorowała Nagrodą Dyrektora Szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową postawę ucznia, wybitne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, działalność charytatywną i rozsławianie dobrego imienia naszej szkoły : Zuzannę Zapłata, Igora Kaczmarka z klasy 8a.

Kolejną zacną nagrodą przyznawaną w naszej  szkole jest tytuł: Prymusa Szkoły Podstawowej. Otrzymują ją uczniowie, którzy w ostatnich 5 latach szkoły uzyskiwali co najmniej średnią ocen 5,00, wzorowe lub bardzo dobre zachowanie  oraz angażowali się w prace na rzecz szkoły i środowiska.  Należą do nich z klasy 8a: Adamczak Jakub, Bręk Julia ,Kaczmarek Malwina, Kaczmarek Igor, Kwaśny Zofia,  Maniecki Marcel, Ida Mądra Modzelewska Agata, Mroczek Mieszko, Roszkiewicz Zofia, Waczyńska  Aleksandra, Zapłata Zuzanna. Z klasy 8b: Joanna Bielawa, Weronika Kaźmierczak, Marta Łuszczyńska, Amelia Walaszczyk. Z klasy 8c: Nina Borzych, Jan Fąferek,  Bogna Fertig, Gracjan Kryś,  Bartosz Moczyński, Kacper Stankowski, Tymon Włodarczak. Z klasy 8d: Anna Krupa.

Liczne  były sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe uczniów, których nie sposób w tym miejscu wyliczyć. Uczniowie otrzymali  świadectwa oraz różne nagrody, między innymi statuetki, ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy uczniom i Rodzicom.

Wszyscy uczniowie klas ósmych otrzymali świadectwo ukończenia szkoły. W tych trudnych chwilach wszystkim towarzyszyła refleksja, że to już pora pożegnania ze szkołą, z wychowawcami, nauczycielami i rówieśnikami. Absolwenci udali się na wakacje. Życzymy im powodzenia i sukcesów w nauce w wybranych szkołach.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej jakże nietypowej uroczystości, a w szczególności p. Marcinowi Chróstowi, który zmontował film upamiętniający to ważne dla nas wszystkich wydarzenie.

 

Share This
Skip to content