Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W tym trudnym dla nas czasie zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły do wykazania się talentem literackim.

Zadanie było proste, wystarczyło napisać wiersz lub rymowankę. Cel konkursu to: inspirowanie dzieci do aktywności twórczej, rozwijanie talentów literackich, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności językowej, wzbogacenie wiedzy na temat koronawirusa, stworzenie uczniom możliwości prezentacji autorskich pomysłów, integracja i zacieśnienie więzi rodzinnych.
Swoje literackie dzieła w formie elektronicznej nadesłało 16 uczniów z klas od 0 do VIII. Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić wszystkie prace i przyznać młodym mistrzom pióra nagrody rzeczowe i dyplomy. Podarunki ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy.

Serdecznie gratulujemy kreatywnych pomysłów literackich i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zdalnym konkursie. Wszystkie nagrody i dyplomy zostaną przez koordynatora konkursu Panią Agnieszkę Bręk- Świtalską przekazane do wychowawców klas i wręczone wraz ze świadectwami.

Swoją twórczość zaprezentowali następujący uczniowie:
Bartosz Pazgrat- 0D
Aleksander Polaszek 1A
Patrycja Przybylska1D
Rozalia Kucharska 2C
Franciszek Świtalski 2D
Amelia Szymlet 3A
Marcin Nowaczyk 3 B
Filip Grabowski 4A
Ksawery Piechowiak 5e
Antonina Nowaczyk 6B
Tymoteusz Brzyk 6B
Jakub Skorliński 6B
Michalina Kolata 6b
Aleksandra Waczyńska 8A
Maria Borecka 8b
Kacper Kubiak 8C

Zapraszamy do pasjonującej lektury 🙂

Share This
Skip to content