Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W poprzednim tygodniu klasa 1A pod kierunkiem wychowawcy Moniki Kasperczak zrealizowała zimowy etap projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” nie w szkole a w swoich domach. Oczywiście do sukcesu przyczynili się rodzice dzieci, którzy motywowali do działania i wspierali podczas kreatywnych prac.
Na początku dzieci zapoznały się z ważnymi w diecie składnikami pożywienia, ich rolą w organizmie człowieka i występowaniem w produktach spożywczych. Zwróciły uwagę na zawartość, zwłaszcza w słodyczach i fast-foodach zbędnych i szkodliwych substancji, takich jak zły cukier, zły tłuszcz orazsztucznych substancji. Uświadomiły sobie, że nie warto jadać i pić niektórych produktów, ponieważ szkodzą prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu.
W kolejnej części uczniowie zajmowali się znaczeniem wody dla ludzi, zwierząt i roślin. Przeprowadzono kilka eksperymentów z wodą. Jeden z nich pokazał, że nie każda woda nadaje się do picia. Dlatego należy sięgać po wodę tylko z wiadomego pochodzenia. Doświadczyli również, w jaki sposób powstaje woda gazowana, która nie służy zdrowiu. Dzieci wykazały się wspaniałymi pomysłami projektując i wykonując Wodolubka. To postać, która dba o zdrowie i pije wodę każdego dnia.
W ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” dzieci dowiedziały się już sporo na temat zdrowej żywności i właściwego odżywiania się. Na koniec poruszony został temat etykiet, które szczególnie w momencie dokonywania zakupu, są najważniejszym źródłem wiedzy konsumenta o produkcie. Warto czytać je uważnie, aby nie dać się zwieść kolorowym opakowaniom i hasłom reklamowym. Pierwszaki doszły do wniosku, że oprócz zdrowego odżywiania się równie ważna jest aktywność fizyczna oraz higiena osobista. Wytwory swoich prac mogli podziwiać w aplikacji Messenger, dzięki uprzejmości swoich rodziców.
Poniżej fotorelacja.

Share This
Skip to content