Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Pierwszy tydzień ferii to czas, który 11 wolontariuszy SKC naszej szkoły spędziło w Serpelicach. W czasie wyjazdu zwiedziliśmy m.in.: Sanktuarium w Kodniu czy Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie. Ponadto udaliśmy się do Janowa Podlaskiego, gdzie odbyliśmy pełen ciekawostek spacer po stadninie, poznając jej historię i cenne zabytki.
Kolejnym ciekawym miejscem, które odwiedziliśmy był Białowieski Park Narodowy. Tam w Muzeum Przyrodniczo- Leśnym przewodnicy zaprezentowali nam najbardziej charakterystyczne dla Puszczy zbiorowiska leśne, procesy ekologiczne czy zjawiska przyrodnicze. Nasz pobyt w tym miejscu zakończyliśmy spacerem po Rezerwacie Pokazowym Żubrów.
W czasie wyjazdu zwiedziliśmy też Białystok. Pani przewodnik oprowadziła nas po Pałacu Branickich, byliśmy w Cerkwi św. Mikołaja i katedrze. Mieliśmy okazję zobaczyć dom, w którym mieszkał bł. ks. Michał Sopoćko.
Każdego dnia czekało na nas wiele atrakcji. Odbywały się warsztaty plastyczno-techniczne, pogodny wieczór i ognisko oraz spotkanie z przedstawicielem straży pożarnej, dzięki któremu przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Czas spędzony w Serpelicach był dla nas pełen wrażeń, przygód i okazji do zawarcia nowych znajomości. Ten wyjazd pozwolił nam nabrać sił do dalszego podejmowania trudu poświęcenia się na rzecz drugiego człowieka.

Share This
Skip to content