Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Nieodzownym elementem funkcjonowania naszej szkoły jest krzewienie tradycji patriotycznych oraz poszerzanie wiedzy o naszej Małej Ojczyźnie. Kształtujemy u uczniów poczucie przynależności do społeczności szkolnej, środowiska lokalnego, regionu i kraju. W związku z tym tradycją jest wyjazd organizowany przez burmistrza Tomasza Szulca reprezentantów, między innymi naszej placówki: dyrekcji, nauczycieli, uczniów do stolicy i udział w obchodach 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczystość miała miejsce 28 grudnia 2019r. i rozpoczęła się od mszy św. w Bazylice Archidiecezjalnej. Następne wydarzenia patriotyczne odbyły się na Placu Józefa Piłsudskiego. Przy znajdującym się tam Grobie Nieznanego Żołnierza podziwialiśmy ceremonię wojskową ze złożeniem wiązanek przez władze wielkopolskie, naszego miasta i oczywiście szkolnej delegacji. Odwiedziliśmy również w wojskowej części Cmentarza na Powązkach groby powstańców z Wielkopolski. Wspólne świętowanie rocznic na trwałe weszło do tradycji naszej szkoły. Jesteśmy dumni, iż możemy dzięki włodarzom naszego miasta uczestniczyć w tak doniosłych, patriotycznych warszawskich wydarzeniach, oddając hołd Powstańcom Wielkopolskim.

Share This
Skip to content