Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W sobotni (30.11.19r.), mroźny poranek na boisku przy ul. Poznańskiej społeczność szkolna spotkała się na krótkim apelu, przygotowanym przez uczniów z klasy 7b, upamiętniającym postaci naszych Patronów. Jak wszyscy wiemy, jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły było nadanie imienia Andrzeja i Władysława Niegolewskich. Uroczystość ta miała miejsce 3 września 1979. Trzy lata później w czerwcu 1982 na Placu Walki Młodych dziś Plac Piłsudskiego odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru.
Młodzież przypomniała najważniejsze momenty z życia Andrzeja Marcina i Władysława Maurycego Niegolewskich oraz wysłuchała recytacji wierszy o naszej szkole.

Apel stał się okazją do wręczenia przez panią dyrektor Grażynę Szulc wyróżnień uczniom za udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Pani Ewa Fertig, reprezentująca Starostwo Powiatowe Nowy Tomyśl wręczyła uczniom dyplomy za udział w Powiatowym Konkursie Fotograficznym ,”Las w obiektywie”.

Od godziny 10:00 na uczniów i rodziców w budynkach przy ul. Farnej i Poznańskiej czekała kreatywna zabawa i nauka. Rozpoczęliśmy “Drzwi Otwarte – Festiwal Nauki”. Czas ten był okazją do obejrzenia różnych prezentacji multimedialnych, ekspozycji szkolnych, zajęć kreatywnych, doświadczeń biologiczno – chemicznych i otwartych treningów fizycznych.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Share This
Skip to content