Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

We wtorek, 12 listopada klasy 2c, 3b i 1d w ramach koła badawczo – turystyczno – rekreacyjnego wybrały się wieczorem na wycieczkę do lasu do Porażyna.
Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt. Po wcześniejszej rozmowie dzieci wiedziały, że w lesie należy zachowywać się cicho, nie należy niszczyć roślin i grzybów oraz zawsze trzeba dbać o bezpieczeństwo swoje i innych .Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Udało nam się zobaczyć ślady działania dzików. Obserwowaliśmy las ,który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. A wieczorem dzięki latarkom wydaje się jeszcze bardziej ciekawy, tajemniczy i wzbudza jeszcze większy entuzjazm. Dzieci miały do wykonania zadania- zebrać liście danego gatunku drzew, poszukać czegoś lekkiego, miękkiego. Uczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Uczniowie miło spędzili m czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Wyprawa skończyła się ogniskiem, przy którym wszyscy piekli kiełbaski . Możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarcza dzieciom wielu przeżyć i wrażeń. „Las nocą ma tak niepowtarzalny klimat, że trudno szukać podobnych emocji gdziekolwiek indziej”. „Miałem ciarki na plecach i gęsią skórkę…” – to tylko niektóre z wypowiedzi uczniów na temat wycieczki nocą do lasu..
Opiekę nad dziećmi sprawowali Iwona Uliczka, M. Dembina, E. Łysiak-Tupalska, T. Łysiak. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.

Share This
Skip to content