Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w piątek, 08 listopada br. cała społeczność Szkoły Podstawowej wzięła udział w historycznym apelu.
Zebrani na płycie boiska mogli przenieść się do czasów kolejnych powstań, poczuć atmosferę germanizacji i rusyfikacji oraz poznać przejawy oporu ze strony Polaków. Wysłuchano wierszy i piosenki patriotycznej. Punktualnie o 11.11 przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Cała społeczność szkolna z wielką zadumą i szacunkiem odśpiewała cztery zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Pokazaliśmy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.
Wspólne przygotowanie obchodów, lekcji, pogadanek o tak ważnej dla naszej Ojczyzny rocznicy zintegrowało naszą społeczność i uświadomiło nam, że o wolność okupioną krwią dziesiątków tysięcy naszych przodków musimy dbać zawsze.

Share This
Skip to content