Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

29 października już na stałe zapisze się w kronikach opalenickiego sportu szkolnego. Otóż w tym właśnie dniu odbyły się w Olszynie k/Wrocławia Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach przełajowych. Na trudnej, wymagającej trasie najlepiej poradziła sobie 10-osobowa sztafeta chłopców reprezentujących Szkołę Podstawową w Opalenicy ( ! ). Dokonała tego w imponującym stylu obejmując prowadzenie już na czwartej zmianie i nie oddając go do końca rywalizacji. Na drugim miejscu zameldowała się sztafeta z Mińska Mazowieckiego, zaś na trzecim Stargard Szczeciński. W biegu tym wystartowało 15 sztafet z całego kraju a wyższość opalenickich biegaczy musieli uznać także rywale z takich miejscowości jak Świecie, Chełm, Sulechów, Aleksandrów Łódzki, Opole, Białystok, Słupsk czy też Bytom.
W złotej sztafecie pobiegli: Hubert Augustyniak, Radosław Bielerzewski, Bartosz Moczyński, Sebastian Przybylak, Allen Rozum, Filip Tonder, Andrzej Trojnarski, Filip Tuliszka, Tymon Włodarczak, Miłosz Zawartowicz i Jakub Zimny.
Warto w tym miejscu dodać, że poprzedni taki sukces miał miejsce 26 lat wcześniej, kiedy dziewczęta z Opalenicy (Karolina Binaś, Iwona Szczechowiak, Agnieszka Kaczmarek, Joanna Mądroszyk, Ewelina Szumnarska, Małgorzata Godek) wywalczyły w Grudziądzu tytuł mistrzowski w 4-boju lekkoatletycznym. Trenerem tamtej drużyny był obecny dyrektor opalenickiego OSiR-u – Krzysztof Mądry.

Share This
Skip to content