Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W minionym roku szkolnym klasa VII B omawiała na lekcjach języka polskiego ciekawą lekturę pt. ”Charlie i fabryka czekolady”.
Kiedy okazało się, że jest możliwa wycieczka do miejscowej „fabryki czekolady”, ciekawości nie było końca.
W czerwcu dzięki uprzejmości Państwa Hildebrand poszliśmy zwiedzić „Zakład Cukierniczy Hildebrand”. Większość z nas po raz pierwszy miała okazję przyjrzeć się z bliska produkcji cukierków i innych wyrobów czekoladowych. Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się ogromnym maszynom, które zawijały gotowe do spożycia słodkości. Najlepszym punktem przewidzianego dla nas programu była degustacja ciepłych, świeżo wyprodukowanych cukierków. Pracownica stojąca przy maszynie poczęstowała nas pyszną masą marcepanową. W pomieszczeniu obok stały trzy duże koła z lejącą się, płynną czekoladą, której mogliśmy spróbować. Później zwiedzaliśmy halę z ręcznie dekorowanymi pralinkami. Cieszyliśmy się, że mieliśmy okazję poznać pracę cukiernika.
Na koniec tej wspaniałej wycieczki otrzymaliśmy czekoladowe zdjęcie naszej klasy. Było to dla nas niezapomniane przeżycie.

Share This
Skip to content