Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniu 14 października 2019r. w budynkach naszej szkoły odbyły się uroczyste apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości rozpoczęły się od przemówienia Pani Dyrektor Grażyny Szulc, która przedstawiła historię tego święta, a także mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Ponadto, podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Miłym akcentem było ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu na najpiękniejszy, najzabawniejszy, naj … wiersz o tematyce związanej z Dniem Edukacji Narodowej lub o Naszej Szkole. Nadesłane prace były tak piękne, wesołe i pouczające, że jury postanowiło wyróżnić wszystkich uczestników konkursu. Najlepszymi mistrzami pióra są: Agata Jaroszyk – oddział 0c, Ignacy Rutkowski – kl. 1a, Patrycja Przybylska – kl.1d, Franciszek Świtalski – kl.2d, Oskar Małysz – kl. 3c, Amelia Szymlet – kl. 3a, Wiktoria Perz – kl. 5b, Dominika Kamińska – 5d, Michalina Kolata – kl. 6b oraz nauczyciele: Halina Gałkowska i Krzysztof Karski.

Część artystyczną apelu przygotowali uczniowie pod opieką p. Agnieszki Bręk- Świtalskiej, Doroty Król, Anny Kamińskiej, Anity Opali i Haliny Gałkowskiej. Młodzi artyści zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, w którym słowem, piosenką i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy oraz emerytowani nauczyciele dziękują za życzenia, kwiaty oraz wszelkie dowody pamięci.

Galeria zdjęć

Share This
Skip to content