Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach 26.09 – 2.10. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Europejskich Języków Obcych. Był to czas, w którym szczególnie doceniliśmy piękno nie tylko Polski, ale i pozostałych krajów europejskich. Najmłodsi mogli poruszyć wyobraźnię i stworzyć prace przedstawiające piękno otaczającego Świata w ramach konkursu pt. “Przewodnik po świecie”. Spośród 26 otrzymanych prac było bardzo trudno wybrać 3 najlepsze, dlatego tez organizatorzy postanowili szczególnie wyróżnić prace pięciorga dzieci. Oto one:
Martyna Żak oddział przedszkolny 0d
Jan Konieczny kl. 1b
Aleksandra Ławniczak kl. 2d
Ewa Franek kl. 3b
Franciszek Swoboda kl. 3c

Innym wydarzeniem zorganizowanym w ramach Tygodnia Europejskich Języków Obcych był konkurs na najpiękniejszy album/przewodnik europejski, w którym wyłonione zostały cztery zwycięskie prace :
Wiktoria Perz z kl. 5b
Blanka Kaczmarek z kl. 5d
Róża Zgubińska z kl. 4b
Maja Polak z kl. 5e
Poza tym na dzieci z klas 4-8 czekał przygotowany quiz o krajach europejskich, podczas którego mogli sprawdzić swoją wiedzę o naszych sąsiadach.

Serdecznie dziękujemy za udział w święcie europejskich języków obcych oraz trud włożony w przygotowanie prac konkursowych. Gratulujemy!

Share This
Skip to content