Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

“Coś co się łatwo czyta, bardzo trudno napisać” N. Hawthorne

Ten cytat z pewnością nie dotyczy twórczych literacko uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Bowiem bez przeszkód i z wielką twórczą weną wzięli udział w ogłoszonym przez p. dyrektor Grażynę Szulc Szkolnym Konkursie na najpiękniejszy, najzabawniejszy, naj … wiersz o tematyce związanej z Dniem Edukacji Narodowej lub o Naszej Szkole. Nadesłane prace były tak piękne, wesołe i pouczające, że jury postanowiło wyróżnić wszystkich uczestników konkursu, nagradzając ich dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Jedną z nich okazał się wyjazd w grudniu do Poznania na Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Najlepszymi mistrzami pióra są:

 • Agata Jaroszyk – oddział 0c,
 • Ignacy Rutkowski – kl. 1a,
 • Patrycja Przybylska – kl.1d,
 • Franciszek Świtalski – kl.2d,
 • Oskar Małysz – kl. 3c,
 • Amelia Szymlet – kl. 3a,
 • Wiktoria Perz – kl. 5b,
 • Dominika Kamińska – 5d,
 • Michalina Kolata – kl. 6b

oraz nauczyciele:

 • Halina Gałkowska
 • Krzysztof Karski

Wszystkim uzdolnionym literacko uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do miłej lektury wyróżnionych wierszy.

 

Share This
Skip to content