Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W środę, 09.10.2019r. w naszej szkole odbył się apel, podczas którego dyrektor Grażyna Szulc wyróżniła uczniów biorących udział w różnych konkursach oraz zawodach sportowych. Słowa uznania i podziwu dla naszej młodzieży wyraził również zaproszony gość, burmistrz miasta Tomasz Szulc.

Miłą niespodzianką dla uczniów było przybycie senatora Rzeczpospolitej Polskiej Jana Filipa Libickiego, który podsumował V edycję konkursu „List do Taty”. Ogólnopolski konkurs, w którym dzieci miały napisać list do swoich ojców, w czerwcu 2019 r. zorganizowała senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z klubami senatorskimi. Jak w swoim wystąpieniu wspomniał senator J.F.Libicki konkurs był wzorowany na podobnym, organizowanym przez senatorów amerykańskich. Adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadanie polegało na napisaniu pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym lub ojciec zastępczy). Honorowy Patronat nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Wizyta choć krótka, to bardzo miła dla wszystkich, bowiem zacny gość wręczył uczniom naszej szkoły wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w okręgu wyborczym senatora, nasza podstawówka stanowiła najliczniejszą grupę uczniów przystępujących do zmagań konkursowych. A to za sprawą szkolnego koordynatora Agnieszki Bręk – Świtalskiej, która aktywnie mobilizowała i angażowała swoich uczniów. Wśród tak licznie nagrodzonych znaleźli się: Wiktoria Haegenbarth, Filip Piechowiak, Bartosz Stachowski, Kinga Karczewska, Jakub Skorliński, Michalina Kolata, Patrycja Błaszak, Amelia Kaczmarek, Wiktoria Pozdrowicz, Mikołaj Poprawa, Konrad Dyderski, Miłosz Mądry, Michał Kaźmierczak, Antonina Nowaczyk, Tymoteusz Brzyk, Ksawery Antkowiak, Maria Andrzejewska.

Pan senator zachęcił uczniów do realizowania własnych marzeń, ciekawych pomysłów, dążenia do celu i odkrywania ważnych wartości życiowych i zapraszał do napisania kolejnych, twórczych listów w następnych edycjach.

Share This
Skip to content