Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W środę, 15.05.2019r. w Sali Widowiskowej Przedszkola nr2 w Opalenicy przy ul. Zamkowej odbyła się prezentacja w ramach projektu Rok dla Afryki- wszystkie dzieci nasze są. Uczniowie klas 6 i 7 brali udział w spotkaniu z panią Marzeną Wawrzyniak- wolontariuszką, która trzykrotnie była na misjach w Tanzanii, aby tam opiekować się dziećmi.
Ukazała ubóstwo, choroby i głód tamtejszych ludzi, wędrówkę małych dzieci po wodę do studni, która oddalona jest 7-8 kilometrów od miejsca zamieszkania. Zwróciła uwagę, iż nauka odbywa się w zatłoczonych klasach, dzieci raz dziennie mogą zjeść posiłek, a na nogach mają sandały. Mimo tak trudnych warunków, takie życie sprawia im radość i poczucie bezpieczeństwa.
Podczas prezentacji zachwycaliśmy się pięknem przyrody, bogactwem roślin, drzew, kwiatów, wspaniałym słońcem i księżycem w zenicie. Zobaczyliśmy swawolę dzikich zwierząt żyjących na sawannie. Pani Marzena mówiła o powadze modlitwy, życzliwości wobec księży misjonarzy i radości przebywania z Bogiem.
Uczniowie mogli zobaczyć wykonane rzeczy przez tamtejszych ludzi. Były wśród nich: instrumenty, biżuteria, torebki, wazony, strzały do polowań, japonki zrobione z opony, a także stroje kobiet zwane- kangi. Pokazała nam daleką, nieznaną Afrykę.
Przede wszystkim zainspirowała uczniów do zastanowienia się nad własnym życiem. Uwrażliwiła na potrzeby i pomoc dzieciom żyjącym w Tanzanii.

Share This
Skip to content