Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W środę, 15 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zbąszyniu odbył się XVI Konkurs Wiedzy o Powiecie Nowotomyskim. Udział w konkursie wzięły trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły z terenu powiatu. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Adamczak, Stanisław Kucharski i Mieszko Mroczek, a opiekunem była p. Maria Wolska. 

W klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce uzyskał Mieszko Mroczek z kl.7a.W klasyfikacji szkół nasza reprezentacja również zajęła trzecie miejsce. Laureatom konkursu nagrody wręczył starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński. Organizatorami wydarzenia byli: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zbąszyniu i Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu. 

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: najpierw uczniowie pisali test z wiedzy o powiecie ,na podstawie którego wyłonionych zostało 10 najlepszych uczestników oraz etap drugi ,który miał formułę Jeden z dziesięciu. Wszyscy uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą i refleksem. 

Zespołowi naszej szkoły gratulujemy uzyskanego wyniku! 

Fotografie wykonała p. Dorota Michalczak 

Share This
Skip to content