Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

,,Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału- tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień”
J. Madison

To motto towarzyszy  uczniom klasy 5b, której wychowawcą jest Agnieszka Bręk- Świtalska. Dzieci osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce oraz posiadają liczne zainteresowania umysłowo- sportowe. Rozwijają swoje talenty naukowe, artystyczne a przede wszystkim sportowe. Największe sukcesy w konkursach, zawodach zawdzięczają dzięki ogromnej , własnej pracy, sprzyjającym warunkom, zajęciom pozalekcyjnym, trenerom, nauczycielom i systematycznym treningom. 

Ada Wierzbińska  to dziewczyna, która pasjonuje się kolarstwem. Tę dyscyplinę sportową uprawia od 2018r. w Klubie UKS Mróz Jedynka w Kórniku. Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu. Ciężka i systematyczna praca przyniosła moc sukcesów:

I m. na Mistrzostwach Wielkopolski, dwa V i jedno IV na Mistrzostwach Polski na torze oraz VII m. na Mistrzostwach Polski w MTB i IX m. na Mistrzostwach Polski na szosie. 

Michał Kaźmierczak uwielbia tenis stołowy. Uprawia go od pięciu lat. Miłość do tej dyscypliny zawdzięcza rodzicom, a przede wszystkim siostrze Weronice i bratu Bartkowi. Pierwszym trenerem był p. Hubert Spychała. Michał może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Do najważniejszych należą:

czterokrotny mistrz Wielkopolski Skrzatów, dwukrotny mistrz Wielkopolski Żaków oraz wicemistrz Młodzików. Największym sukcesem jest V, VII, IX m. na Grand Prix Polski. Michał opowiadając o swoim hobby stwierdził: ,,Lubię tenis stołowy, ponieważ dzięki niemu poznałem wielu sympatycznych kolegów i trenerów oraz zwiedziłem ciekawe miejsca w Polsce.”

Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie realizują swoje marzenia, rozwijają pasje, a przy tym rozsławiają naszą szkołę, Opalenicę i Wielkopolskę.  Gratulujemy serdecznie i życzymy jeszcze wielu trofeów i najwyższych lokat na podium. 

Share This
Skip to content