Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

We wtorek, 5 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy odbył się etap powiatowy XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Organizowany jest on przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną  oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Od kilkunastu lat Szkoła Podstawowa w Opalenicy jest gospodarzem eliminacji powiatowych lub rejonowych. Działania związane z przygotowaniem i przebiegiem konkursu koordynuje nauczycielka historii Hanna Gmerek. Dzięki życzliwości dyrekcji oraz rady rodziców przygotowane zostały dyplomy oraz poczęstunek dla uczestników konkursu. Urząd Miejski w Opalenicy ufundował natomiast upominki o tematyce regionalnej.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział pięciu pasjonatów historii z powiatu nowotomyskiego. Zostali oni wyłonieni podczas eliminacji szkolnych, które miały miejsce w grudniu 2018 r. Nasza szkołę reprezentowali: Ada Wierzbińska, Katarzyna Jankowska, Ksawery Kotwica, Antoni Pewiński, Jakub Adamczak. Uczniowie musieli wykazać się znajomością historii, atrakcji turystycznych i zasobów przyrodniczych Wielkopolski. Opanowali wiadomości na temat powstania wielkopolskiego, dziejów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz gwary poznańskiej. 

Od wielu już lat uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy działający w Kole Młodych Regionalistów pod kierunkiem Hanny Gmerek odnoszą sukcesy na poszczególnych szczeblach Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Etap powiatowy jest eliminacją do dalszych zmagań na szczeblach rejonowym i wojewódzkim. Wyniki znane będą za tydzień. Miejmy nadzieję, że i tym razem nie zabraknie naszych uczniów w dalszych etapach.

Share This
Skip to content