Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

 11 grudnia 2018 roku w ramach współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową w Opalenicy z Oddziałam Dwujęzycznymi, a Zespołem Szkół w Opalenicy, uczniowie podstawówki gościli uczniów klasy służb mundurowych z ich koordynatorem Elżbietą Mortką. Starsi koledzy poprowadzili krótki pokaz z pierwszej pomocy, wykorzystując profesjonalny sprzęt. Uczniowie z ósmych klas z zaciekawieniem patrzyli jak należy wykonać podstawowe czynności związane z RKO u osób dorosłych,  dzieci, niemowląt i noworodków, wykorzystują deskę ortopedyczną oraz automatyczny defibrylator zewnętrzny. 

          W dalszej części spotkania  próbowano dokonać oceny stanu osoby nieprzytomnej, wykonać uciski klatki piersiowej i oddechy ratownicze. Ogromne emocje wśród uczniów wzbudziła   resuscytacja krążeniowo – oddechowa noworodka i niemowlaka oraz ewakuacja poszkodowanego na desce ortopedycznej. Mundurówka pokazała też filmy z obozów szkoleniowych i innych zajęć prowadzonych w ramach tego profilu. Uczniowie szkoły podstawowej są niezwykle zadowoleni ze spotkania z uczniami klas służb mundurowych.

Share This
Skip to content