Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniu 27.11.2018r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w budynkach przy ul. Farnej i Poznańskiej przeprowadzone został y próbne alarmy pożarowe. Z pomieszczeń szkolnych w bardzo szybkim czasie ewakuowali się uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynki szkoły i obserwowali akcję strażaków. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy zebrani zachowali środki bezpieczeństwa, doskonale znali drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawili się na terenie boiska. Strażacy pomogli zagubionym osobom bezpiecznie dotrzeć na wyznaczone miejsce zbiórki. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak należy się zachować w takich trudnych sytuacjach, które zagrażają życiu.

W tym miejscu cała społeczność szkolna pragnie złożyć serdeczne podziękowania strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy.

Agnieszka Bręk- Świtalska

Share This
Skip to content