Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

14 listopada w auli przy ulicy Farnej odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane przez Centrum Kultury i Biblioteki. Mieliśmy okazję poznać autorkę książki pt. „Dotykając serca” panią Annę Łeskę – Jackowską. Już sam podtytuł „Historie prawdziwe o doświadczeniu siły i szczęścia’ sugeruje, że autorka oparła się na prawdziwych relacjach ludzi obdarzonych dzieckiem niepełnosprawnym. Sens tej lektury najlepiej oddadzą słowa autorki:
„Napisałam tę książkę, abyś poznał historie bohaterów, którymi są rodzice niepełnosprawnych. Niech będzie ona dla ciebie bodźcem do refleksji nad własnym życiem, źródłem siły w trudnych momentach i inspiracją do poszukiwania szczęścia.”
W spotkaniu brały udział: klasa 5B z p. Emilem Mleczakiem, 6C z p. Hanną Gmerek, kl.6B z p. Mirosławą Ginter oraz uczniowie biorący udział w warsztatach „Superbohaterowie po kontuzjach z p. Agnieszką Bręk – Świtalską.
Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z osobami opisanymi w książce poprzez wystawę prac fotograficznych p. Marty Łeske-Bogaczyk.
W miłej i ciepłej atmosferze spotkanie poprowadził p. Karol Piotrzkiewicz a pomoc w zorganizowaniu przypadła w udziale p. Dorocie Kaczmarek i Karoline Mądrej.

Share This
Skip to content