Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Współpracując z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania społeczność naszej szkoły w październiku adoptowała szkołę w Republice Środkowej Afryki. Od wielu lat wspieramy dzieci ze szkól misyjnych. W Roku dla Afryki zapragnęliśmy czegoś więcej.
Adopcja polega na przyłączeniu się do klubu adopcyjnego i zobowiązaniu wspierania edukacji afrykańskich dzieci raz do roku kwotą 100 złotych.
Uczniowie z grupy ,,Nitka i krzyżyk’’ pod kierunkiem opiekuna pani Anny Szaj zbierali pieniądze na ten cel. Rodzice, nauczyciele i przede wszystkim dzieci bardzo chętnie zaangażowali się w zbiórkę. W ciągu dwóch dni uzbierano kwotę 941 złotych. Hojność ofiarodawców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Z informacji jakie do nas dotarły wiemy, że ofiarowane pieniądze ,,pozwoliły na wznowienie zajęć popołudniowych z dziećmi. Możemy przynajmniej też dwa razy w tygodniu przygotować mleczna zupę dla przedszkolaków.’’- napisały Ss. Pasterzanki z Ngaundaye.
Udział w projekcie zakłada pomoc najbiedniejszym poprzez wpłatę 100 złotych. Nam udało się zebrać dużo więcej, co pozwoliło pomóc kolejnym potrzebującym. Dla zaprzyjaźnionej z nami Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru przekazaliśmy 415 złotych. Już wiemy, że przeznaczono je na przygotowanie ponad 200 śniadań dla maluchów, którymi opiekuje się fundacja. Pozostałą sumę wpłacimy na rzecz sierocińca w Kamerunie, którym opiekuje się Ojciec Dariusz Godawa.
Koordynator akcji Adoptuj Szkołę p. Justyna Janiec – Palczewska podkreśla, że ,,edukacja jest najskuteczniejszą bronią w walce z biedą. Wiedza wyniesiona ze szkoły pomaga bowiem dzieciom w zdobyciu zawodu i podjęciu pracy.”
Co otrzymaliśmy w zamian?
Uśmiech, radość dzieci i świadomość, że pomogliśmy komuś zmienić życie. Zdajemy sobie sprawę, ,,że to co robimy jest tylko niewielką kroplą w oceanie potrzeb lecz bez tej kropli ocean nie byłby pełen.” (św. Matka Teresa z Kalkuty)

Anna Szaj
opiekun Grupy Misyjnej
i grupy ,,Nitka i krzyżyk’’

Share This
Skip to content