Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W sobotę 06 października br. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla kadry nauczycielskiej, organizowane przez WIFON – Wielkopolskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych. Celem spotkania było poznanie metody Design Thinking i sposobów jej wykorzystania w edukacji włączającej. Prowadzący przekazali nam pomysły na ćwiczenia budujące empatię i szacunek dla innych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Tydzień później, tj. 13 października, miały miejsce warsztaty dla uczniów z klas 5-6. Celem spotkania było budowanie empatii wobec osób z niepełnosprawnościami poprzez doświadczanie i myślenie projektowe. Dzieci wzięły udział w ciekawych ćwiczeniach, które pomogły im „wejść w buty” osób z różnymi stopniami niepełnosprawności (wózek, symulatory wad wzroku, słuchu itd.). Poznały podstawowe zagadnienia i pojęcia dotyczące niepełnosprawności oraz zasady savoir-vivre.

Share This
Skip to content