Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Grupa uczniów z klas 7 i 8 wzięła udział w Nocy Zawodowców zorganizowanej 05.10.2018 w Zespole Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego. Była to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak.

W ramach Nocy Zawodowców zaprezentowały się trzy szkoły średnie z Poznania: Zespół Szkół Budownictwa Nr 1; Zespół Szkół Odzieżowych im. W. Reymonta oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima Lelewela.

Każda z placówek współorganizujących wydarzenie przedstawiła w postaci warsztatów i pokazów swoje kierunki kształcenia. Odbył się pokaz mody, na którym pokazane były ubiory zaprojektowane przez uczniów. Młodzież obserwowała, jak wygląda proces nadruku, obróbki zdjęć, a także jak wykonuje się drobne elementy architektoniczne. Poznaliśmy wicemistrza świata we fryzjerstwie Tomasza Draba, którego mamy zamiar zaprosić do naszej szkoły na specjalny pokaz. Kilkoro z naszych podopiecznych zostało uczesanych przez specjalistów w tej dziedzinie.

Przez cały czas trwania wydarzenia uczniowie mogli skorzystać z porad doradców zawodowych, którzy dzielili się swoimi wiadomościami i doświadczeniem.

Share This
Skip to content