Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

7 czerwca 2018 r. trzech uczniów naszej szkoły : Jakub Adamczak z kl. 6c oraz Ksawery Kotwica i Antoni Pewiński z kl. 5c wzięli udział w finale wojewódzkim XXII INEA Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie. Warto podkreślić, że byli to jedyni reprezentanci naszego powiatu.

Ksawery Kotwica wywalczył tytuł laureata, zajmując III miejsce!

Jakub Adamczak oraz Antoni Pewiński zostali finalistami etapu wojewódzkiego.

Uczniowie ci przez cały rok na zajęciach Koła Młodych Regionalistów pod kierunkiem Hanny Gmerek zdobywali wiedzę na temat historii, zabytków, zasobów przyrodniczych Wielkopolski, znanych Wielkopolan, powstania wielkopolskiego oraz gwary. Przeszli pomyślnie etapy: szkolny (XII 2017 r.), powiatowy (II 2018 r.), rejonowy (IV 2018 r.), by w końcu znaleźć się w finale wojewódzkim. Na każdym szczeblu musieli poszerzać swoją wiedzę o kolejne kręgi tematyczne. Eliminacje wojewódzkie polegały na napisaniu bardzo szczegółowego testu obejmującego wiadomości z wszystkich etapów. Aby zostać laureatem, należało zdobyć 90% punktów. Należy wspomnieć, iż Kubę i Antka dzieliły od tego wyniku pojedyncze punkty. Warto też przypomnieć, że to oni w zeszłym roku w XXI edycji konkursu byli laureatami.

Share This
Skip to content