Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W środę, 20 czerwca 2018 r. uczeń naszej szkoły- Ksawery Kotwica z kl. 5c, który 7 czerwca podczas zmagań na szczeblu wojewódzkim wywalczył tytuł laureata, wziął udział w gali podsumowującej INEA XXII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych gminy Czerwonak, sponsora tytularnego INEA oraz organizatorów konkursu: Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, Wojewody Wielkopolskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu , Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Obecność reprezentantów naszej szkoły w tak zacnym towarzystwie była niewątpliwie okazją do promocji osiągnięć jej uczniów i sukcesów nauczycieli .
Ksawery za całoroczny trud otrzymał dyplom laureata oraz atrakcyjną nagrodę rzeczową- smatwatcha. Natomiast przygotowująca go do zmagań konkursowych na poszczególnych etapach Hanna Gmerek została uhonorowana listem gratulacyjnym od Przewodniczącego SGiPW Jacka Gursza za wkład pracy w przygotowanie laureata. Pracujący pod jej kierunkiem uczniowie niemal co roku dochodzą do szczebla wojewódzkiego, zostając finalistami lub laureatami tego jakże trudnego i wymagającego ogromnego zaangażowania konkursu.

Hanna Gmerek

Share This
Skip to content