Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

12 maja spotkaliśmy się wszyscy w szkole, ale tym razem w niecodziennych okolicznościach. Drzwi otwarte zorganizowano pod hasłem „Szkoła jest OK”. Sale lekcyjne zamieniły się w miejsca, które warto było odwiedzić. Przygotowane przez uczniów, z dużym wsparciem nauczycieli, atrakcje zachęcały i przyciągały zwiedzających. Nietypowe prezentacje, wystawy i warsztaty w przemyślany sposób wprowadzały nas w świat nauki oraz zachęcały do udziału całe rodziny.
Ortografia, programowanie, język polski i języki obce, plastyka, geografia, szachy, lapbooking to tylko część, jakże bogatej sobotniej oferty. Na kolorowych i wesołych szkolnych korytarzach można było również przysiąść na chwilę i zjeść na przykład przepyszną muffinkę albo napisać na pamiątkę coś miłego w szkolnym „Wpisowniku” . Zewsząd słychać było również rozśpiewanych uczniów, którzy z niezwykłym wdziękiem przekonywali, że wszystko gra.
Warto też było zajrzeć do czytelni oraz sprawdzić, że rodzina jest super, a eksperyment to nie tylko nauka, ale świetna zabawa. Wśród wielu wystaw ciekawie wypadła prezentacja kółka zainteresowań „Nitka i krzyżyk”. W sali 204 przekonaliśmy się za to, że matematyka nie jest taka straszna, a piętro wyżej, że „chemioprzyroda” to fascynujący świat wiedzy, którym rządzą mądre prawa.
Na boisku czekał na nas jeszcze rowerowy tor przeszkód oraz specjalna strefa ćwiczeń i zabaw ruchowych przy świetnej muzyce. Nawet nieźle razem tańczyliśmy. Szkoła da się przecież lubić i ma różne, ciekawe oblicza, otwarte dla wszystkich na co dzień i od święta, tak jak w to sobotnie – myślę, że niezwykle udane przedpołudnie.
W tym dniu swoją premierę miała również nowa strona internetowa szkoły. Naprawdę warto tam też często zaglądać i pamiętać, że „Szkoła jest OK”.

Agnieszka Chwalińska

Share This
Skip to content