19 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim odbył się półfinał X edycji Konkursu Informatycznego AVATAREK organizowanego dla szkół podstawowych m.in. miasta i powiatu poznańskiego oraz grodziskiego. Na zaproszenie organizatora, po wcześniejszych eliminacjach szkolnych, dwójka naszych uczniów: Marcel Szymański z kl. 8b oraz Tomasz Andrzejewski z kl. 8a wraz z opiekunem panem Romanem Kurowieckim reprezentowała naszą szkołę.

Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 35 pytań, podobnie jak w eliminacjach, również za pośrednictwem platformy Moodle oraz zadania praktyczne wymagające wiedzy z zakresu arkusza kalkulacyjnego, edytora tekstu oraz tworzenia stron internetowych.

Miło nam poinformować, że nasza dwójka zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału konkursu Avatarek, który odbędzie się 31 marca 2020 r.

Gratulujemy Marcelowi i Tomkowi i życzymy sukcesów w finale.

Share This