Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Za nami kolejny miesiąc zmagań młodych sportowców z opalenickiej podstawówki, miesiąc jakże obfity w sportowe sukcesy.
5 października we Lwówku odbyły się Biegi Powstańcze. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężali: Nina Krajewska, Julia Kleszcz, Marta Konopska, Michał Skrzypczak, Igor Targosz i Mateusz Dzwonkowski. Na drugim stopniu podium stanęli: Adrian Okoniewski, Kacper Nowicki, Szymon Grzech. Miejsca trzecie zajmowali: Iga Przybysz, Grzegorz Kroma i Franciszek Marcinkowski. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Opalenicy odebrała puchar za 3 miejsce.
Jesienną edycję otwartych mistrzostw szkoły w biegu 12-minutowym (Test Coopera) wygrali Marta Konopska i Mateusz Dzwonkowski, srebrne medale przypadły Julii Kleszcz i Szymonowi Grzechowi, zaś podium uzupełnili Lena Pajchrowska i Kacper Nowicki. Zawody odbyły się na opalenickim stadionie 13 października.
Z kolei 17 października na poznańskiej Woli odbyły się wojewódzkie sztafetowe biegi przełajowe. Ogromną niespodziankę sprawiła drużyna chłopców kl. 7-8, która zwyciężyła we wspaniałym stylu pozostawiając w pokonanym polu 36 innych sztafet z całego województwa. Złote medale wywalczyli: Hubert Augustyniak, Radosław Bielerzewski, Mateusz Dzwonkowski, Sebastian Krawczyk, Szymon Łyskawa, Franciszek Marcinkowski, Patryk Michałowski, Bartosz Moczyński, Sebastian Przybylak, Filip Tonder, Filip Tuliszka, Miłosz Zawartowicz, Jakub Zimny
Reprezentacja chłopców z klas 5-6 w gronie 38 zespołów zajęła wysokie 7 miejsce z niewielką stratą do miejsc medalowych. Chłopcy z Opalenicy pobiegli w składzie: Jakub Borowczak, Adrian Dziamski, Antoni Jakubowski, Oskar Kaczmarek, Hubert Krajewski, Bartosz Kukawa, Kacper Nowicki, Nikodem Nowicki, Alex Ranecki, Bartosz Szemis oraz Igor Targosz.