Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Lekcje na temat lektur nie muszą być nudne. Przekonali się o tym niedawno na języku polskim uczniowie klasy 7b pod opieką pani Agnieszki Bręk – Świtalskiej, którzy spróbowali metody pracy z lekturą, nazywanej lekturą w pudełku. Technika ta, podobnie jak lapbook, pobudza kreatywność uczniów. Pozwala pokazać indywidualny odbiór dzieła literackiego. Polega ona na umieszczeniu w pudełku rekwizytów, które kojarzą się z treścią omawianego utworu. Im więcej ich, tym lepiej.

W pudełkach siódmoklasistów znalazły się np. … kromka chleba, chatka, buteleczka z “trucizną”, dzban z malinami, nóż- narzędzie zbrodni, postacie z klocków ,papierków, plasteliny i dużo elementów przyrodniczych …. symbolizujących treści z lektury. Uczniowie zaprezentowali zebrane elementy, uzasadnili swój wybór przedmiotów i wyjaśnili ich związek z dramatem. Oprócz pudełek pojawiły się na lekcji lapbooki i prezentacja multimedialna. Efekty były wspaniałe, a treść dramatu została lepiej przez uczniów zapamiętana.

Poniższe zdjęcia przedstawiają ciekawe prace podopiecznych.

Prezentacja multimedialna – Jakub Pik 7b

Share This
Skip to content