Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W czwartek, 30 listopada 2017r. w Niegolewie po raz dziesiąty odbyły sie Somosierskie Andrzejki. Uroczystości rozpoczęły się  mszą świętą koncelebrowaną przez  księdza proboszcza Jana Chrzanowskiego i księdza Mirosława Nowosielskiego. Podczas nabożeństwa w niegolewskiej kaplicy przypomniano najważniejsze zasługi Andrzeja i Władysława Niegolewskich w walce o niepodległość naszego państwa.  Po mszy świętej tradycyjnie przemaszerowano pod głaz upamiętniający poległych pod Somosierrą polskich szwoleżerów,  gdzie miała miejsce krótka uroczystość patriotyczna. Rozpoczęła się ona od Mazurka Dąbrowskiego, a następnie głos zabrali zaproszeni goście. Warto podkreślić, że obchody uświetnili swoją obecnością licznie przybyli potomkowie rodziny Niegolewskich.

Na zakończenie złożono wiązanki kwiatów i wspólnie odśpiewano pieśń patriotyczną  „A czyjeż to imię”, do której słowa napisała Maria Konopnicka.

Honorata Hermann-Zimna

Share This
Skip to content