Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Po raz piąty już  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy postanowiła wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. 16 października 2017r. w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, punktualnie o godz. 12.00 pokazaliśmy, że uczymy się podstawowych czynności ratujących życie i potrafimy wykonać resuscytację. Przygotowaliśmy 5 stanowisk z fantomami. Zasadą było wykonanie przynajmniej 5 cykli ratowniczych przez jednego uczestnika. Wszyscy zdyscyplinowani i podekscytowani czekali na swoją kolej, a gdy ta nadeszła, starali się jak najlepiej wykonać zadanie. Nad prawidłowością wykonywania RKO i przebiegiem działań czuwali wykwalifikowani instruktorzy – nauczyciele z naszej szkoły Małgorzata Roszkiewicz, Elżbieta Kaczmarek i Anna Owsiańska oraz przeszkoleni wolontariusze z  klas siódmych i szóstych: Dobrosława Ganda, Roksana Drzymała, Dominika Okoniewska, Zuzanna Broncel, Zuzanna Cicha, Daria Hałasik,  Natalia Stachowska i Kacper Kubiak. Akcja trwała 30 minut, do resuscytacji przystąpiło 114 osób, co stanowi nasz nowy rekord szkolny. Relację z naszych działań można zobaczyć w Internecie wpisując następujący link:

 https://youtu.be/j-3kxRMM5zA

Bardzo się cieszymy, że uczestniczyliśmy w tej największej w Polsce lekcji resuscytacji i dziękujemy wszystkim za udział oraz propagowanie nauki czynności ratujących życie.

Koordynator akcji
Anna Owsiańska

Share This
Skip to content