Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

16 października 2017 roku obchodzony jest „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”, dlatego też, po raz piąty już, nasza szkoła przyłączyła się do półgodzinnej próby ustanowienia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godz. 12:00 w salce gimnastycznej 06 i będzie trwało pół godziny (od 12:00-12:30), a ponieważ zależy nam, aby przez ten czas jak najwięcej osób wzięło w nim udział, więc w trakcie bicia rekordu, dopuszczalne jest zmienianie się przy fantomie.  Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-7, dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz chętnych rodziców do udziału w akcji. Każdy uczestnik powinien wykonać na manekinie ćwiczeniowym (fantomie) minimum 5 cykli RKO (cykl RKO – 30 ucisków i 2 wdechy ratownicze), potem następuje wymiana. Ważnym jest, aby resuscytacja była nieprzerwanie prowadzona na danym stanowisku przez cały czas trwania imprezy.
Pokaż, że potrafisz udzielać pierwszej pomocy i przyłącz się do największej lekcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Koordynatorzy akcji:
Małgorzata Roszkiewicz, Elżbieta Kaczmarek i Anna Owsiańska

Share This
Skip to content