Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W sobotę, 30 września 2017 r. na płycie boiska już po raz dziewiąty bawiliśmy się podczas Szkolnego Pikniku Rodzinnego. Słoneczna, jesienna aura sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Swoje talenty wokalno- taneczne prezentowali na scenie uczniowie klas I-III oraz oraz zespół Akolada. Można było potańczyć pod kierunkiem instruktorek tańca UKS BRAWO lub zmierzyć się w konkurencjach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności psów rasy husky oraz popisy strażackie.  Nauczyciele przygotowali wiele stanowisk, przy których uczniowie oraz rodzice chętnie sprawdzali swe talenty manualne (wycinanie dyni, malowanie liści, tworzenie motywów jesiennych z papieru kolorowego), sportowe (tenis stołowy, skoki na skakance, rzut woreczkami do celu), grali w szachy, gry planszowe, tworzyli budowle z klocków, robili bańki mydlane. Uczestnicy festynu mogli pomalować sobie twarz oraz dokonać zakupów na stoisku kółka „Nitka i krzyżyk” lub Kiermaszu rozmaitości. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko gastronomiczne, na któym kuchnia serwowała pyszną grochówkę, kiełbaski oraz upieczone przez rodziców ciasta. Na koniec dyrekcja i nauczyciele wspólnie pożegnali uczestników festynu piosenką „Szkolna Rodzinka”.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy oraz tym, którzy  skorzystali z naszej oferty. Do zobaczenia za rok!

Share This
Skip to content