Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach 7-11 czerwca 2017 roku odbyła się 38 Edycja Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W tym prestiżowym wydarzeniu, od lat skupiającym europejskie talenty, dziecięcej sceny tanecznej i piosenkarskiej, po raz kolejny uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły.
Formacja OKEY Juniors po udanych występach w eliminacjach i finale Festiwalu zdobyła Brązowy Aplauz w kategorii hip hop do lat 12.
Jest to ogromny sukces młodych tancerzy, którzy na co dzień trenują pod okiem instruktorów Uczniowskiego Klubu Sportowego Brawo w Opalenicy.  W 15-letniej historii Klubu działającego przy szkole, nasi uczniowie wytańczyli już dwa Wyróżnienia – Brązowy, Srebrny i Zloty Aplauz. Tegoroczny Brązowy Aplauz z pewnością znajdzie zaszczytne miejsce wśród najważniejszych klubowych trofeów.
Kolejny sukces, który odnotowali tancerze UKS BRAWO miał miejsce także w czerwcu 2017 roku, tym razem na Mistrzostwach Świata IDF w Tańcu Sportowym na Węgrzech.
Po zdobyciu złotego medalu Mistrzostw Polski PZTSport w listopadzie 2016 roku, Formacja Okey Souls zakwalifikowała się do kadry narodowej na rok 2017, i 31 maja wyruszyła w drogę na Mistrzostwa Świata.
Tancerze formacji OKEY SOULS  podczas zawodów w węgierskiej miejscowości Pecs zdobyli 4 miejsce w kategorii Formacji Hip Hop Adult.
Równie waleczni okazali się soliści, plasując się w finałach i półfinałach zawodów.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje 6 miejsce Adriana Laskowskiego w kategorii Hip Hop Solo chłopców oraz  półfinał solo hip hop dziewcząt wytańczony przez Aleksandrę Bogacz.
Dużym sukcesem również pochwalić się mogą ich starsi koledzy i koleżanki. Marcin Szumiński zdobył Zloty Medal Mistrzostw Świata w kategorii Popping Solo Mężczyzn, natomiast Kasia Bogacz uplasowała się w półfinale hip hop  solo kobiet.
Gratulujemy wszystkim tancerzom oraz trenerom i życzymy równie udanych występów w kolejnych edycjach tych prestiżowych turniejów.


Z powodu problemów technicznych artykuł ukazał się z kilkudniowym opóźnieniem.
Za utrudnienia przepraszam.

Administrator strony

Share This
Skip to content