Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach 19-21 kwietnia 2017 roku uczniowie klas 6c i 6e wraz z opiekunami: Honoratą Niewiadomską, Dorotą Król, Agnieszką Bręk – Świtalską i Dariuszem Spychałą pojechali na szkolną wycieczkę w Karkonosze. Program był bardzo atrakcyjny.
Zwiedziliśmy między innymi:
Karpacz- Muzeum Zabawek, Świątynię  Wang,
Szklarską Porębę: Leśną Hutę Szkła,
Harrachov w Czechach ze słynną  narciarską skocznią mamucią,
Pragę – Hradczany, Zamek Praski, Katedrę Św. Wita, Małą Stronę, Most Karola, Stare Mesto, Mały Rynek, Rynek Staromiejski, Nove Mesto, Złote Ogrody, Metro.
Wędrowaliśmy przepięknymi szlakami górskimi, niekiedy bardzo ośnieżonymi. Dotarliśmy do wodospadów; Szklarki i Kamieńczyka, ruin Zamku Chojnik, .
Po drodze oglądaliśmy niesamowite krajobrazy Karkonoskiego Parku Narodowego, jego bogatą roślinność i zwierzęta. Cała wyprawa oczywiście pod opieką przewodników górskich, którzy chętnie odpowiadali na nasze pytania.
Nauka w takiej formie pozwoliła nam w łatwiejszy i ciekawszy sposób przyswoić wiadomości z zakresu wielu dziedzin. Przekonaliśmy się, że czynnie odpoczywając i bawiąc się , również możemy wzbogacać swoją wiedzę i lepiej się poznać.

To była bardzo interesująca przygoda podczas roku szkolnego.

Agnieszka Bręk – Świtalska

Share This
Skip to content