Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

28 lutego 2017 r. to ważna data dla naszej szkoły oraz społeczności lokalnej. Po tygodniach wyczekiwania dokonaliśmy jej otwarcia i poświęcenia. Na tę chwilę z utęsknieniem czekali uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz mieszkańcy gminy. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyło nam wiele osób, które swoją obecnością uświetniły tę uroczystość. Honorowymi gośćmi byli poseł pan Jakub Rutnicki oraz Burmistrz Opalenicy pan Tomasz Szulc. To dzięki ich determinacji powstał obiekt na miarę XXI wieku.

Ceremonii otwarcia towarzyszyły słowa Heraklita z Efezu: „Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”.

Nasza szkoła osiągnęła to, co jeszcze nie tak dawno wydawało się niemożliwe. Jednak – co zasługuje na podkreślenie bez wsparcia wielu zaangażowanych osób, byłoby to niewykonalne. W tym miejscu składamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia!

Sala ta jest dopełnieniem naszego nowego oblicza. Będzie miejscem zabaw, ćwiczeń, uprawiania różnych dyscyplin i gier zespołowych, a przez to podniesie sprawność fizyczną i biodynamiczny rozwój naszych uczniów.

Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie dzięki treningom w tym obiekcie, będą nadal zajmować czołowe miejsca w różnych rozgrywkach, a młodzi sportowcy ze szkoły podstawowej będą reprezentować ją w zawodach sportowych nie tylko na szczeblu wojewódzkim, ale jak to było dotychczas ogólnopolskim, a nawet europejskim. Naszym poczynaniom będą przyświecały słowa Jana Pawła II:

Sport jest radością życia, zabawą, świętem, a więc jako taki powinien być ceniony.”

Katarzyna Kurek-Brzyk

Share This
Skip to content